۱۴۰۰/۰۵/۰۹

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان گفت: نخستین ترتیل قرآن کریم با گام بلند و ترتیل تُند، متناسب با معانی آیات در کشور، با عنوان "آوای معرفت" در اصفهان تولید و رونمایی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد سجادی با بیان اینکه این طرح به همت مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان و موسسه معرفت اجرا شده است گفت: تولید این محصول قرآنی مشتمل بر ترتیل به شکل تُندخوانی و با نغمات و الحان فارسی تاکنون در سطح کشور به این شکل سابقه نداشته است.

وی تلاوت آیات "طنین معرفت" با صدای استاد محمدرضا حق‌شناس قاری برجسته کشور و با استفاده از فناوری‌های صوتی این مرکز را از دیگر شاخصه‌های این اثر قرآنی توصیف کرد.

رئیس مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان با اشاره به امکانات فنی ضبط، ویرایش و پردازش اصوات مرکز رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان گفت: این امکانات ظرفیتی بی‌نظیر برای تولید آثار فاخر قرآنی است و این مرکز آمادگی دارد تا از ایده‌های نو در این زمینه استقبال کند.

وی با اشاره به تولید نرم‌افزار موسوم به "طنین وحی" در سال‌های گذشته در مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه اصفهان افزود: نرم‌افزار طنین وحی مُشتمل بر اصوات شخصیت‌های مختلف قرآنی تهیه شد.

مراسم رونمایی از لوح فشرده ترتیل"آوای معرفت" با حضور آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری، جمعی از قرآن پژوهان، فعالان فرهنگی و قرآنی اصفهان در حسینیه و مجموعه معرفت اصفهان برگزار شد.

در این مراسم از تعدادی از قرآن پژوهان، اساتید و فعالان قرآنی اصفهان هم تجلیل شد.

قرار است اپلیکیشن کاربردی آوای معرفت به زودی با خدمات ارزنده دیگری از جمله داستان‌ها و قصه‌های قرآنی، تفسیر‌های کوچک قرآنی، ادعیه قرآنی و زیارات به صورت رایگان برای عامه مردم عرضه شود.